Закон про скасування техогляду набув чинності

Закон про скасування техогляду набув чинності
Закон про скасування техогляду набув чинності

Обов’язковому техконтролю не підлягають легкові автомобілі всіх типів, марок і моделей, причепи (напівпричепи) до них (крім таксі та автомобілів, що використовуються в комерційних цілях), мотоцикли, мопеди, мотоколяски.
Ілюстрація Закон, що передбачає скасування обов’язкового техогляду для приватних легкових автомобілів, мотоциклів і мопедів, набув чинності в суботу, 13 серпня.
Обов’язковому техконтролю не підлягають легкові автомобілі всіх типів, марок і моделей, причепи (напівпричепи) до них (крім таксі та автомобілів, що використовуються в комерційних цілях), мотоцикли, мопеди, мотоколяски та інші прирівняні до них транспортні засоби незалежно від терміну експлуатації.
Контролю також не підлягають легкові автомобілі, що використовуються в комерційних цілях і вантажівки незалежно від форми власності вантажопідйомністю до 3,5 тонни і причепи до них з терміном експлуатації до 2 років.
Обов’язковий техконтроль передбачає перевірку технічного стану транспортного засобу, а саме: стану систем гальмового і рульового керування, зовнішніх світлових приладів, шин та коліс, газобалонного обладнання (за наявності), та інших елементів.
Документом встановлено, що обов’язковий техконтроль здійснюється суб’єктами, які мають необхідне для цього обладнання. Крім того, закон визначає періодичність проходження такого техконтролю.
Законом скасовано необхідність мати при собі нотаріально завірене доручення на право керування автомобілем, а також вимогу для водіїв автомобілів, які здійснюють транспортні перевезення, про обов’язкову наявність дорожнього (маршрутного) листа та документів на вантаж, що перевозиться.
Таким чином у цих випадках водію достатньо буде мати при собі посвідчення водія та реєстраційний документ на автомобіль.
Водії відтепер не зобов’язані при проханні даїшника пред’явити йому посвідчення або передавати на перевірку реєстраційний документ — достатньо буде тільки показувати його.